התקשרו אלינו: 03-7444577

תשלום על בסיס הצלחה. לא הצלחנו? לא שילמת!

נזקי גוף בתאונות עבודה

עברת תאונת עבודה? הגעת למקום הנכון.  הניסיון המוצלח ורב השנים שלנו בטיפול באלפי לקוחות יאפשר לך להיות חזק מול חזקים ולהוביל את התיק שלך לזכייה בפיצוי מקסימלי.  

תשלום על בסיס הצלחה. לא הצלחנו, לא שילמת!  כל שנדרש כעת ממך:

התקשר/י לטלפון 03-7444577 – בשיחה הטלפונית תקבל/י את כל המידע הדרוש לך על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה עבורך.

 

סיפורי הצלחה 

לקוחות ממליצים

תאונת עבודה היא תאונה שהתרחשה במהלך העבודה או עקב העבודה. זוהי אבחנה חשובה, מאחר וגם אם התאונה התרחשה כאשר העובד היה בדרכו לעבודה או חזרה ממנה,  מבחינת הביטוח הלאומי זוהי תאונת עבודה לכל דבר.

תביעה של המעביד

מעביד אחראי לתאונת עבודה של עובדיו, רק אם יוכח כי הוא נהג ברשלנות או הפר חובה חקוקה, ואלו הם שגרמו ישירות או בעקיפין, לתאונת ולנזקים בעקבותיה. למשל, אם מעביד רכש מכונה לא תקינה אשר גרמה לנזקי גוף, או שסיפק לעובדים ציוד בטיחות לקוי, או שלא העביר את ההנחיות הנדרשות לפני הפעלה של ציוד מקצועי, יוכל עובד שנפגע לתבוע אותו בגין נזקים שנגרמו לו בתאונת העבודה. גם כאשר נפגע העובד ממפגע במקום העבודה, כגון בור מסוכן או רטיבות מחליקה, ניתן יהיה לתבוע את המעביד, וכך גם בכל מקרה בו פעל המעביד בניגוד לכללי בטיחות ספציפיים הקיימים ביחס לאותו סוג עבודה.

תביעה של המוסד לביטוח לאומי

דמי פגיעה עבור תקופת אי-כושר ראשונית. לאחר תאונת עבודה, באפשרות הנפגע לפנות למוסד לביטוח לאומי בבקשה כי יכיר בתאונתו כ-"תאונת עבודה" ומתוקף כך יהיה זכאי לקבלת דמי פגיעה בגין תקופת אי כושר ראשונית שנגרמה לו בעקבות התאונה.

תביעה לקביעת דרגת נכות.  בהמשך הדרך, באם הנזק נמשך, יוכל העובד הנפגע להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקביעת דרגת נכות בעבודה אשר עשויה לזכות אותו בפיצוי חד פעמי או בקצבה, וזאת בהתאם לאישורים שיציג, לטיעונים שיעלה, ובהתאם – לדרגת הנכות שתיקבע לו.

חשוב להבהיר כי דרגת הנכות הנקבעת אינה תלויה בנסיבות התאונה או באחריות המעביד – אלא נטו בתוצאותיה. 

מה עוד כדאי לדעת?

את התביעה למוסד לביטוח לאומי על הנפגע להגיש בתוך שנה ממועד התאונה, אחרת יפחית המוסד לביטוח לאומי סכומים מן הכספים המגיעים לו.

לעומת זאת, את התביעה נגד המעביד ניתן להגיש בתוך 7 שנים ממועד התאונה. לכן, גם כאשר עובדים נמנעו מלתבוע את המעביד היות והם עדיין עבדו אצלו, הם יוכלו לעשות זאת לאחר סיום יחסי העבודה בתנאי שלא חלפו 7 שנים מהתאונה. 

חשיבות התיעוד. חשוב לזכור כי בתביעות נגד מעבידים, לעתים קרובות קשה לזכות לשיתוף פעולה מצד עדים, היות והם עדיין עובדים במקום, או שהם מעורבים אישית ורגשית,  ובוודאי שלא תזכו לשיתוף פעולה מהמעביד עצמו. לכן חשוב מאוד לתעד את המפגע כמה יותר קרוב לזמן התאונה בתמונות, בסרטונים, אפילו להקליט עדים שהיו במקום. כל דבר שעשוי לסייע לכם עתידית בהוכחת קיום המפגע וקיום הרשלנות מצד המעביד.  

מאמרים בנושא

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

לקביעת פגישת ייעוץ